Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; StringReader has a deprecated constructor in /var/www/html/_include/gettext/streams.php on line 48

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; FileReader has a deprecated constructor in /var/www/html/_include/gettext/streams.php on line 84

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; CachedFileReader has a deprecated constructor in /var/www/html/_include/gettext/streams.php on line 144

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; gettext_reader has a deprecated constructor in /var/www/html/_include/gettext/gettext.php on line 36
Planning Wizard - Novinky

Novinky

HP partnerom Planning Wizard

Monday 14.11.2011

Partnerstva s touto spoločnosťou si veľmi vážime z dôvodu, že patrí medzi absolútnu špičky v odbore IT a inovácií!

O HP

Spoločnosť HP je dodávateľom technológií vo viac než 170 krajinách po celom svete. Zaoberáme sa tým, ako môžu technológie a služby pomáhať ľuďom a spoločnostiam riešiť ich problémy a úlohy, využiť ich potenciál, realizovať túžby a sny. Využívame nové myšlienky a nápady na dosiahnutie jednoduchšieho, efektívnejšieho a bezpečného spôsobu využívania technológií a snažíme sa neustále zdokonaľovať životný štýl a pracovné výkony našich zákazníkov.

Žiadna iná spoločnosť neponúka tak ucelené portfólio produktov a technológií ako spoločnosť HP. Poskytujeme infraštruktúru a ponúkame široké portfólio produktov pre všetky segmenty trhu v rozsahu od malých handheldov až po najvýkonnejší superpočítačovej inštalácie. Zákazníkom ponúkame širokú škálu produktov a služieb – od produktov digitálnej zábavy, až po náročné podnikové aplikácie. Tento široký záber nám pomáha poskytovať zákazníkom tie správne produkty, služby a riešenia, ktoré spĺňajú aj najnáročnejšie požiadavky.

Základné údaje

 • Spoločnosť HP bola založená v roku 1939.
 • Sídlo ústredia spoločnosti je v Palo Alto v Kalifornii, USA.
 • Prezidentom a generálnym riaditeľom je Meg Whitman.
 • Spoločnosť HP je najväčšou IT spoločnosťou na svete, s celkovými príjmami 126 miliárd USD vo finančnom roku 2010.
 • Umiestnenie spoločnosti HP v rebríčku Fortune 500 pre rok 2010: 10. miesto.

ASV Náchod partnerom Planning Wizard

Monday 14.11.2011

S radosťou oznamujeme nadviazanie ďalšieho partnerstva, tentoraz s firmou ASV Náchod, špecialistu na implementáciu informačných systémov Helios Orange a Green.

O ASV Náchod s.r.o.

Sme tým, ktorý zabezpečuje dodávky a implementácie podnikových informačných systémov pre riadenie ekonomiky (účtovníctvo, banka, pokladňa, majetok, faktúra vydaná, faktúra prijatá, mzdy, personalistika, atď.) riadenie logistiky (nákup, skladová hospodárstvo, predaj, atď) a riadenie výroby (technická príprava výroby, riadenie výroby, plánovania výroby). Tým je zostavený z odborníkov, ktorí sa venujú problematike informačných systémov od samého začiatku 90. rokov. Všetci sme prešli mnohoročnou firemné praxou na pozíciách stredného aj vyššieho manažmentu a to predovšetkým u výrobných firiem a obchodných firiem.

Informačné systémy implementujeme prepracovanou metodológiou do malých spoločností s jednotkami užívateľov, do spoločností stredných s desiatkami užívateľov aj do spoločností veľkých sa sto a viac užívateľmi. Tieto spoločnosti oslovujeme individuálnymi produkty, ktoré sú určené pre príslušnú veľkosť a pre daný predmet činnosti konkrétnej spoločnosti. Nižšie sú uvedené komodity, ktorých výrobu a predaj naše informačné systémy riadia:

 • zákazkovo podvalníkové rámy, zákazkovo a sériovo elektromotory, nástroje a náradie, zákazkovo vstrekovacie a lisovacie formy, spracovanie plechov – prvovýroba i klampiarske zákazkové finále, zákazkovo a prototypu textilné stroje, stavebnú výrobu …
 • výrobu plastových výliskov, výroba tlakových hadíc, obrobnu hliníkových tlakových výliskov, výrobu oceľových kontajnerov, sériovú výrobu opierok pre automobilový priemysel, sériovú výrobu stieračov a ostrekovačov, zákazkovú výrobu gumových vakov …
 • výrobu papierových šanónov, výrobu sacharidových koncentrátov, plastových fliaš, kŕmnych granulí, potravinárskych tyčiniek, spracovanie kurčiat …

Našou ambíciou je vyhovieť zákazníkovi v mnohých individuálnych požiadavkách charakteristických pre daný obor v ktorom naši zákazníci pôsobia a preto je súčasťou nášho tímu rad vývojových pracovníkov. Vďaka ich práci a v spolupráci s mnohými našimi partnermi oslovujeme zákazníkov komplexnými dodávkami. Dobre vieme, že informačný systém sám, dnes len vytvára základňu pre ďalšie naše aplikácie:

Použitie čiarového kódu a to ako v logistike na strane dodávateľskej, tak u vlastných výstupov, v module majetku, ale dnes už tiež štandardne aj v konaní, resp. odvádzanie výroby. K dispozícii je “klasický” internetový obchod s priamym individualizovaným vstupom zákazníkov priamo do expedičných príkazov v informačnom systéme. Štandardnou súčasťou práce s informačným systémom sa stal vzdialený prístup prostredníctvom handheldov, s možnosťou priamych vstupov do výpočtu miezd, samozrejmosťou sa stalo manažérske rozhranie, možnosť spracovania a vyhodnocovanie dát z informačného systému. Aplikujeme a prepojujeme naše informačné systémy, v spolupráci s našimi partnermi, systém riadenia kvality v zmysle noriem radu ISO ssa špecializovaným SW Palstat. Pre komunikáciu so zákazníkmi v automobilovom priemysle, alebo veľkoobchodných reťazcoch systém komunikuje v protokole EDI. Štandardom sa tiež stala spolupráce systému s konštrukčnými CAD systémy a to nielen v oblasti načítania dát zo systémov CAD do kusovníka v IS, ale aj možnosť “otvoriť” si sklad priamo v systéme CAD a pri tvorbe kusovníka načítať priamo položky zo skladu, možnosť spracovávanie špecializovaných controllingových úloh nad jednotlivými oblasťami systému (obchod, ekonomika výroba, atď).


Prípadová štúdia v spolupráci so SAP Česká republika

Friday 22.07.2011

 

Náš výnimočný klient firma Arkov spol. s r.o. spoločne s nami a dodávateľom systému SAP business One, firmou Versino pripravil prípadovú štúdiu, ktorá dokazuje, že chytré investície do IT riešení sa skutočne oplatia a zároveň môžu vytvoriť zaujímavú konkurenčnú výhodu.

Firmu Arkov jednoducho definuje niekoľko nasledujúcich bodo:

 • Prevádzkujú najväčší internetový obchod so strojnými súčasťami v ČR
 • Ponúka vyše 150 000 druhov strojných súčastí
 • Vlastní veľké skladové zásoby a poskytujú flexibilnú logistiku
 • Vlani uspokojili viac ako 16 000 objednávok
 • Disponujú dlhoročnou skúsenosťou svojich pracovníkov
 • Sú partnerom pre všetky typy zákazníkov, teda aj pre Vás!

„Načim cieľom je maximálne vyhovieť potrebám našich zákazníkov. Vďaka informačnému systému SAP Business One sme schopní ponúknuť individuálny prístup, rýchlo reagovať na ich požiadavky a väčšinu zákaziek expedovať behom jediného dňa. Preto najviac oceňujeme okamžitý prístup k presným informáciám, ktoré systém poskytuje a možnosti integrácie internetového obchodu so strojnými súčasťami a softwaru pre riadenie zásob.“ Hovorí Jiří Urban, jednateľ spoločnosti Arkov.

Celá prípadová štúdia na stiahnutie vo formáte PDF (2,4 MB).


A3soft s.r.o. oficiálnym partnerom Planning Wizard na Slovensku

Thursday 21.07.2011

Spoločnosť A3soft sa stala certifikovaným partnerom Planning Wizard pre Slovensko.

O A3softu

Spoločnosť A3soft vznikla v roku 2004 a od samého začiatku sa zameriava na dodávku komplexných informačných systémov v oblasti maloobchod, veľkoobchod, distribúcia, výroba, účtovníctvo, ekonomika a management. Medzi významných zákazníkov patrí Alpha Pro Sport, Del Rey, Euroshoes, Fornetti, COOP a ďalší.

Planning Wizard ideálne dopĺňa portfólio produktov a riešení firmy A3soft. V súčasnej dobe dochádza k oficiálnemu uvedeniu nášho produktu na slovenský trh.


Kraft Foods s nami plánuje predaje a promočné aktivity

Thursday 10.03.2011

Kraft Foods využíva Planning Wizard ako spoločnú platformu pre plánovanie všetkých promočných aktivít a demand planning tj. finalizáciu celkových forecastov, ktoré následne vstupujú do plánovania výroby v piatich oddelených výrobných lokalitách (Dadák, Deli, Opavia, Kolonáda a Figaro).

Technicky mala implementácia dve fázy:

 1. fáza – konsolidácia rôznych excelovských dokumentov (odlišné štruktúry, duplicita dát, rôzne pohľady, rôzne oddelenia a úlohy, rôzne právomoci, apod.)
 2. fáza – integrácia zdrojov v rámci SQL servera (MFG/QAD ERP)

Ďalej bolo implementované viacúrovňové workflow v rámci plánovania a schvaľovania promočných aktivít, ktoré využíva viac ako 80 Key Account Managerov. Celý proces je jasne definované workflow, ktoré automaticky rieši eskaláciu rôznym úrovniam v Kraft Foods, pri rôznych situáciách, ktoré môžu nastať (veľkosť zľavy apod.).

Systém využíva vlastný pokročilý matematický a štatistický aparát, ktorý dokáže pri úvodnom návrhu promočnej aktivity sám odhadnúť jej budúci plánovaný účinok na základe analýzy reálnych historických dát (u rovnakého SKU, zákazníka, rovnaký čas, podmienky alebo hľadá analogické prípady v rámci portfólia). Ďalej v procese tzv. pre-evauláce odhaduje ekonomický zisk so znalosťou konkrétnych nákladov a dopočítava ďalšie potrebné KPIs pre správne rozhodnutie. KAM má tak veľmi sofistikovanú podporu, ktorá mu umožňuje výrazne rýchlejšie a efektívnejšie naplánovať promočné aktivity.

Ďalšou oblasťou, ktorá bola v rámci projektu riešená, je oblasť Demand Planning a Forecasting, v ktorej dochádza v finalizácii plánov. Tie sú pravidelné exportované jednotlivým výrobným fabrikám. Systém Planning Wizard opäť využíva veľmi pokročilý matematický a štatistický aparát, ktorý pre každú kombináciu SKU-zákazník-závozové miesto automaticky vyberá metódu, ktorá dosahuje najvyššiu Forecast Acuracy. Automaticky dopočítava baseline predaje a ich forecast, ktorý následne Demand Planner upraví podľa ďalších dôležitých parametrov.

O Kraft Foods

S ročným obratom dosahujúcim približne 48 mld. USD spoločnosť Kraft Foods patrí medzi najväčšie svetové potravinárske veľmoci v sortimente snackov, cukroviniek a rýchleho občerstvenia. Ako druhá najväčšia potravinárska spoločnosť a svete Kraft Foods vyrába vynikajúce produkty pre svojich spotrebiteľov vo viac ako 160 krajinách.

Kraft Foods pôsobí v Českej republike a na Slovensku od roku 1992 a dnes je nespochybniteľnou jednotkou vo výrobe sušienok a čokoládových cukroviniek na českom i slovenskom trhu. V oboch krajinách zamestnáva takmer 2000 zamestnancov a obchodné zastúpenie spoločnosti predáva na území Českej republiky a Slovenska neuveriteľných 450 produktov pod 26 značkami.

V roku 2007 došlo k celosvetovej akvizícii divízie trvanlivého pečiva spoločnosti Danone Biscuit, čo pre Kraft Foods v Českej republike a na Slovensku znamenalo spojenie s najväčším lokálnym výrobcom sušienok a snackov, spoločnosťou Opavia-LU (www.opavia-lu.com). Tá obohatila stávajúce portfólio Kraft Foods o ďalšie obľúbené tradičné značky. V súčasnosti sú na českom a slovenskom trhu k dispozícii nasledovné značky z produkcie Kraft Foods: 3Bit, BeBe, Carte Noire, Dadák, Diskíto, Disko, Dukla, Fidorka, Figaro, Horalky, Jacobs, Kolonáda, Milka, Miňonky, PIM’s, Piškoty, Siesta, Tang, Tatranky, Telka, TUC, Vlnky, Zlaté.


Významný výrobca nábytkových hrán riadi zásoby pomocou Planning Wizard

Tuesday 15.02.2011

Začiatkom roka bola úspešne dokončená implementácia nášho systému vo firme Hranipex, a.s. V systéme sú integrované všetky zahraničné pobočky (Česká republika, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Nemecko, Ukrajina, Rumunsko a ako novinka i Rakúsko).

Planning Wizard sa v Hranipexe využíva na:

 • plánovanie budúcich predajov finálnych výrobkov v jednotlivých teritóriách
 • automaticky navrhuje potrebu výroby finálnych výrobkov a je hlavným vstupom pre následnú finalizáciu výrobných plánov v prostredí MFG
 • navrhuje optimálne návrhy objednávok vstupných surovín a materiálov do výroby
 • navrhuje optimálnu skladovú štruktúru jednotlivých pobočiek

Veríme, že Planning Wizard významne podporí plánovaný rast a ďalšiu expanziu firmy Hranipex v Európe.

O Hranipex, a.s.

Spoločnosť Hranipex je významným výrobcom a distribútorom nábytkových hrán v strednej a východnej Európe. Portfólio produktov zahŕňa okrem širokej kolekcie hrán tiež tavné, disperzné, montáže a konštrukčné lepidlá. Pomyselný kruh uzatvára ponuka čistiacich prostriedkov a elektronických rozstrekovacích zariadení, ktoré odporúčame ako efektívnych pomocníkov pri olepovaní nábytkových dielov. Individuálny prístup a odborné poradenstvo sa vzťahujú na celú šírku sortimentu.
Vznik podniku sa datuje do roku 1993. Vtedy odštartovaná etapa vyústila do dnes etablovanej podoby spoločnosti, ktorá sa s ohľadom na potreby zákazníkov neustále zdokonaľuje. Okrem českého trhu pôsobí Hranipex prostredníctvom svojich dcérskych spoločností na Slovensku, Ukrajine, v Poľsku, Rumunsku, Nemecku, Rakúsku a vďaka rozsiahlej sieti obchodných zastúpení aj v ďalších európskych krajinách.


Efektívne riadenie zásob popredného distribútora liekov Alliance Healtcare

Wednesday 01.12.2010

Efektívne riadenie zásob popredného distribútora liekov Alliance Healthcare zabezpečuje Planning Wizard.

Distribúcia liekov je veľmi špecifická oblasť podnikania v ktorej sa kladú veľmi vysoké nároky na dostupnosť ON TIME IN FULL, pretože prakticky ktorýkoľvek nedostatok zásob na sklade (tzv. stock-out) znamená okamžitý výpadok predaja. Pri relatívne nízky maržiach je optimalizácia viazaného kapitálu a efektívne riadenie materiálových tokov prioritou manažérskych cieľov.

Sme radi, že naše riešenie opäť potvrdilo vhodnosť i pri takto extrémnych nárokoch na dostupnosť a minimalizáciu viazaného kapitálu. Samozrejme i vďaka skvelej spolupráci celého implementačného tímu Alliance Healtcare.

O Alliance Healthcare

Spoločnosť Alliance Healtcare na českom trhu zaisťuje rýchlu a spoľahlivú distribúciu liečivých prípravkov a ďalšieho lekárenského a zdravotníckeho sortimentu pre 1 800 nezávislých lekárni a viac ako stovku nemocníc. Pre desiatky výrobcov liečiv Alliance Healtcare zabezpečuje pre-wholesalingové a ďalšie služby.

Alliance Healtcare je súčasťou veľkoobchodnej divízie Alliance Boots. Alliance Healtcare zásobuje v 16tich krajinách prostredníctvom viac ako 360 skladov viac ako 150 000 lekární, nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení.


Celoeurópska implementácia Planning Wizard pre ZyXEL

Friday 01.10.2010

V októbri bola úspešne dokončená rozsiahla implementácia systému Planning Wizard pre európsku časť spoločnosti ZyXEL Communications Corp, popredného svetového dodávateľa telekomunikačných a sieťových riešení. Systém Planning Wizard, , ktorý je primárne zameraný na efektívne riadenie zásob a plánovanie dopytu slúži navyše ako integračná platforma pre Supply Chain Management medzi európskymi pobočkami a výrobnými závodmi na Taiwane.

Samotnej implementácii predchádzal pilotný projekt, ktorý na reálnych dátach kvantifikoval potenciálne úspory plynúce z efektívneho riadenia zásob systémom Planning Wizard.

Nasledujúce zeme boli integrovaného do riešenia Planning Wizard: Sweden, Finland, Norway, Iceland, Baltic (Estonia, Latvia, Lithuania), Czech Republic, Slovakia, Poland, Hungary, Balkan area, Germany, Austria, United Kingdom, Ireland, Netherlands, Belgium, Luxemburg, France, Italy, Romania, Portugal, Switzerland, Spain, Greece.

Spoločnému tímu sa tak podarilo ojedinelé riešenie, ktoré umožňuje v jednom systéme integrovane plánovať všetky hmotné toky (objednávky) pre viac ako 20 pobočiek.


Známa česká značka ETA používa Planning Wizard

Wednesday 01.09.2010

V priebehu septembra bola úspešne ukončená implementácia nášho systému v spoločnosti ETA a.s., popredného českého výrobcu a distribútora výrobkov pre domácnosť, kuchyňu a starostlivosť o telo.

Teší nás dôvera ďalšej silnej značky v naše riešenie pre efektívne riadenie zásob, demand planning a forecasting.

O ETA a.s

Spoločnosť ETA vznikla už v roku 1943 a na českom trhu pôsobí viac ako 65 rokov. Za túto dobu sa stala jednou z najväčších českých značiek na trhu. Spontánna znalosť značky ETA medzi českými spotrebiteľmi dosahuje plných 96% pričom v priemere každá domácnosť vlastní aspoň jeden výrobok značky ETA.

Od roku 2007 je spoločnosť ETA vo vlastníctve investičnej skupiny Benson Oak, ktorá patrí medzi najstaršie investičné spoločnosti v Českej republike. Od jesene 2008 vystupuje s novým logom s modernou tvárou.

ETA už dávno nie je len pojem pre vysávače a žehličky. Postupne bol inovovaný tradičný sortiment a ponuka bola rozšírená hlavne v oblasti starostlivosti o telo a krásu.


Efektívne riadenie zásob a plánovanie promočných akcií pre COOP – ZKD Sušice

Sunday 01.08.2010

V auguste sme úspešne dokončili implementáciu nášho riešenia Planning Wizard Wizard v oblasti retailu, konkrétne u spoločnosti ZKD Sušice patriacej do skupiny COOP.

Oblasť retailu je veľmi náročná na efektívne riadenie:

 • veľké množstvo promočných akcií
 • krátky životný cyklus výrobku
 • vysoký počet rôznorodých položiek v kombinácii s vysokým počtom predajných miest
 • rôzne dátumy expirácie
 • doplňovanie tovaru niekoľkokrát počas dňa
 • vysoké nároky na minimálne logistické náklady
 • potreba rýchlej reakcie na zmenu v zákazníckom dopyte
 • vysoký podiel spätnej logistiky
 • vysoké nároky na úroveň zákazníckych služieb

V týchto podmienkach je extrémne náročné udržať efektivitu a potrebnú ziskovosť. Preto sa vyplatí systémová podpora, ktorá dokáže zaistiť real time prehľad o celom dodávateľskom reťazci a reaguje na všetky zmeny, ktoré môže ovplyvniť potreby riadenia zásob.